Albrechtická dechovka 7. října na zámku

Přátelé a příznivci Dechové hudby Město Albrechtice měli v letošním roce zatím dvě velké příležitosti potěšit se uměním někdy i více jak dvacetičlenného souboru, včetně zpěváků a moderátorů.

 

Kliknutím na plakát jej můžete zvětšit…

Tou první byl „Jarní koncert“ v kulturním domě v Třemešné 21. dubna, pořádaný ve spolupráci města Město Albrechtice a obce Třemešná. Druhou, co do rozsahu a významu nesrovnatelně větší, byla velmi úspěšná oslava 70. výročí založení dechovky v Městě Albrechticích, kdy se v parku Bedřicha Smetany v sobotu 13. května za velké účasti spokojených návštěvníků všech věkových kategorií vystřídaly čtyři dechové hudby.

Video z oslav 70. výročí Dechové hudby Město Albrechtice (13. 5.)

Dechový orchestr mladých z Krnova, Oškerova dechová hudba z České Vsi u Jeseníku, Krnovanka a v neposlední řadě i dechovka naše. A už nyní se mohou příznivci albrechtické dechovky těšit na příležitost třetí, na sobotu 7. října, kdy pod vedením vedoucího a kapelníka Petra Volného potěší všechny milovníky dechovky svým repertoárem vůbec poprvé na nádvoří zámku (v případě nepříznivých povětrnostních podmínek se celá akce přesune do budovy).

Video z poslední vernisáže 2. září 2017…

K zahození nebude ani příležitost prohlédnout si s komentářem průvodce, kastelána Jaroslava Hrubého, všechny zámecké expozice včetně té nejnovější, která měla vernisáž v sobotu 2. září. Kapelník Petr Volný se všemi členy kapely se již nyní těší na vaši návštěvu „Podzimního posezení“ s Dechovou hudbou Město Albrechtice a všichni společně věří, že to bude další úspěšná kulturní a společenská akce.

Videa a text Karel Knapp

Napište nám názor