Kastelánovi spadla brada

Jestli doopravdy, to nevím. Ale tak lapidárně mi v mailu popsal své nadšení z nedávné návštěvy výtvarníka Vladimíra Vítečka v jeho ostravském ateliéru kastelán Jaroslav Hrubý když viděl, co jeho hostitel umí.

Líbila se mu všechna díla, nejvíc jej ale zaujaly nápaditě roztomilé a veselé kompozice propojující dva naprosto odlišné materiály. Hlínu a kov. Slovo dalo slovo a „zámecký pán“ s nejbližší spolupracovnicí p. Miluší Kaletovou si mohli do právě dokončeného programu zámeckých akcí pro rok 2018 připsat: září, Vladimír Víteček – výtvarník, výstava asambláží a keramiky.

Vladimír Víteček se narodil v Opavě v roce 1966. Původně se vyučil zámečníkem. Později vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava. Jak je dále uváděno v biografii na jeho webových stránkách, v současnosti vyučuje angličtinu a ekonomiku na SOU autoopravárenském v Ostravě – Vítkovicích.

V zájmovém kroužku předává mladší generaci své znalosti a dovednosti z umělecké činnosti. Náměty čerpá z různých situací a každodenního života kolem sebe.

Vladimír Víteček představuje veřejnosti díla na profesionální úrovni. V jeho výtvarném rukopise se snoubí dovednost, preciznost a vyjádření nadsázky v groteskní stylizaci figurek, mezi nimiž si každý z nás může najít někoho ze svého okolí. Nezbývá než dodat, máme se na co těšit.

V den návštěvy u Vladimíra Vítečka navštívil Jaroslav Hrubý na pozvání paní redaktorky Kateřiny Huberové také Český rozhlas Ostrava. O čem si v pořadu Koktejl víc jak půl hodiny povídali? O zámku, o životě, o Vánocích… Nakonec, poslechněte si zajímavou reportáž…
Fotografie – archív Vladimíra Vítečka, text Karel Knapp

Napište nám názor