Město Albrechtice z ptačí perspektivy

Touha člověka létat je tak stará, jako je lidstvo samo. Kdo se chce dnes vznést, na rozdíl od bájného Ikara, aby se mohl na svět z různých důvodů podívat z ptačí perspektivy, nemusí si kvůli tomu lepit voskem křídla, ani si koupit vyhlídkový let nebo dokonce pořídit letadlo.

 

Kamera-dron Pavel Bártek, střih a sestavení videa Karel Knapp…

O tom ví své pan Pavel Bártek. Patří k lidem, které mimo chov akvarijních rybiček baví také modelařina, potažmo létání s malým bezpilotním strojem, známým veřejnosti především pod názvem dron. Výsledkem jeho záliby jsou krátká videa na YouTube, zprostředkovávající všem zájemcům o náš malebný, členitý kraj, krásné výhledy nejen na naše město, ale také na některé spádové obce. Linhartovy, Žáry, Hynčice…

Město Albrechtice na jedné z fotografií od Pavla Bártka…

Pavel Bártek je amatérským pilotem dronu v tom nejlepším slova smyslu. Vše, co zaznamenává objektivem malé kamerky vznášející se ve vzduchu pod čtyřmi dálkově ovládanými vrtulkami, zvládá téměř jako profesionál. Přitom nezištně, ze zájmu, ve svém volném čase, jako koníček (hobby). S takovými lidmi je radost spolupracovat.

Fotografie Holčovic, mezi dalšími jsou i Heřmanovice, Třemešná… 

A tak vzniklo asi třináctiminutové video poskládané výběrem z mnoha zajímavých krátkých videosnímků, které Petr Bártek pořídil v říjnu a listopadu 2017 na Albrechticku, sestříhané a sestavené do jednoho videodokumentu.

Tak pěkné podívání…

Pilot dronu a kameraman Pavel Bártek; střih videa a text Karel Knapp

Další video, pořízené nad zaniklou osadou Adamov, nad Heřmanovicemi a Holčovicemi, je k nahlédnutí ZDE.

Napište nám názor