Poršáci před zámkem, posádky na zámku

Jak sděluje kastelán Jaroslav Hrubý, každým rokem se zvyšuje počet návštěvníků na zámku. Určitě tak tomu bude i po letošní sezóně. A přispěje k tomu i vydařená, zatím ojedinělá „poršácká akce“, kdy k zámku v sobotu 5. srpna před třetí hodinou odpolední dorazila čtyřicítka nablýskaných, různobarevných, různotvarých a elegantních krasavců se střechami i bez nich.

 Veteránů i nových typů automobilů značky Porsche. Zatím co se jejich posádky oddávaly plánované prohlídce zámku, kdy stěžejním cílem jejich návštěvy byla prohlídka mimořádně rozsáhlé sbírky modelů aut ve vlastnictví krnovského pana Petra Kocourka, desítkám fandů aut skutečných svítily nadšením oči při prohlížení plechových miláčků zaparkovaných před zámkem.

 Takže asi nikdo, i přes propocená trika, nelitoval času stráveného v horkem zalitých Linhartovech. Fotilo se ve výstavní síni, kde již mimo jiné byly připraveny k zahájení podvečerní vernisáže výtvarné práce Rudiho Lorenze i obrazy Gintra Konečného a polských výtvarníků. Fotilo se a natáčelo i v I. dětské galerii. Fotilo se a natáčelo i v „podzámčí“. Prostě stále a všude.

 Když ještě byly „Poršáci“ pěkně seřazení na pro ně vyhrazeném parkovišti nebo i později, když se obdivovaná auta vydala společně se svými majiteli na zbývající část spanilé jízdy, která končila, stejně jako začínala, u hotelu Zlatý Chlum v České Vsi.

Foto – video a text Karel Knapp

Napište nám názor