Poslední letošní výstava, přijďte se podívat

  • Home
  • Články
  • Poslední letošní výstava, přijďte se podívat

Velkou výstavní síň linhartovského zámku v sobotu 2. září 2017 téměř zcela zaplnila mimo jiné za přítomnosti starosty Města Albrechtic Luďka Volka a starostky Zátoru Salome Sýkorové, stovka příznivců výtvarného umění a klavírních skladeb v podání pana Daniela Juna.

 

Nabídka artefaktů výtvarného seskupení „Kolibřík“ zastoupená manžely Petrem a Jaroslavou Eschlerovými, žijícími v Radíkově u Olomouce, Ivanou Kubíčkovou z Mariánských Lázní a Jaroslavem Koděrou ze Šluknovského výběžku zaujala snad každého. Líbili se velké i malé výtvory ze dřeva nepostrádající humor ale také výzvy k zamyšlení.

Postavy i postavičky, zábavné uzávěry lahví ale také stylizované hodiny ze stejného matriálu. Zaujala dekorativní a figurální keramická tvorba. Zkrátka, bylo se na co dívat. Věž zámku byla tentokrát vyhrazena výstavě o životě volyňský Čechů, kterou průvodním slovem uvedla paní Martínková ze „Spolku volyňských Čechů“.

Polští přátelé Katarzyna Ciapa, Kamila Rosiňska, Marta Jaskota, Violetta Rekus a Irena Mlynarcik jako vždy vystavují velmi krásné a zajímavé obrazy a fotografie. Přítomní na vernisáži si mohli také prohlédnout ojedinělé litografické veduty krajin, které zapůjčila Vědecká knihovna v Olomouci a za spolupráci při přípravě jejich zpřístupnění veřejnosti patří poděkování Vintrové.

Letos již pro velký zájem po druhé vystavuje historické velkoformátové fotografie a pohlednice ze své sbírky pan Jiří Křiva z Krnova. Kastelán Jaroslav Hrubý se svými spolupracovníky i při přípravě poslední letošní výstavy jako vždy odvedli výbornou práci.

A jak na závěr svého moderování sobotního podvečerního setkání výtvarníků a jejich příznivců řekla paní Miluše Kaletová: „Přeji za pořadatele všem krásný kulturní zážitek a pohodový podvečer a zároveň mi dovolte vyslovit poděkování všem, kteří se po celý rok podíleli na přípravě všech kulturních aktivit. Vaše hojná účast je pro nás pořadatele nejpěknější odměnou.“

Foto-video a text Karel Knapp

Napište nám názor