Svatomartinské hody v Bohušově

Na jedenáctého listopadu připravili pořadatelé z Bohušova tradiční Svatomartinské hody. Za dobrotami všeho druhu do Bohušova vyrazili návštěvníci ze všech regionů na kolech, auty, ale také vláčkem, známou Osoblažkou. Na nádraží v Třemešné dorazil sám sv. Martin na bílém koni a nabízel svatomartinské víno.

Ochutnávky vína čekaly také na cestující historickým vláčkem, který vyjel ze své mateřské stanice v 10.45. Na své si přišly i děti, jež nadšeně komentovaly rozvážnou jízdu mírně zvlněnou krajinou plnou zatáček, charakteristických pro naši úzkokolejnou regionální dráhu.

Mezitím Svatomartinskou mši v bohušovském kostele svatého Martina celebroval od 10 hodin p. Jan Mazur. Od 11 hodin začala hrát cimbálová muzika „Kubalovci“ tradiční folklórní písně jak ze Slezska, tak i z ostatních oblastí Moravy, přes Slovensko, Maďarsko a Rumunsko. Ve stejnou dobu začal prodej zabíjačkových dobrot. Každý se bavil podle svého. Někdo jen s přáteli, další dali přednost humornému vystoupení v podání imitátora a lidového vypravěče Libora Pantůčka nebo vystoupení s dravci. Vše ukončila volná zábava s DJ Viktorem Cigánkem. Nadarmo se neříká. Než dvakrát slyšet, raději jednou vidět. A i kdybyste vše viděli na vlastní oči, nic vám nebrání podívat se na připojené video.

Video a text Karel Knapp

Napište nám názor